• ZÁVER ŠKOLSKÉHO ROKA

• 30. júna 2022 sme urobili  bodku za školským rokom. Odovzdali sme pochvaly, ocenenia pre najúspešnejších žiakov a samozrejme zaslúžené vysvedčenia. Za fotodokumentáciu slávnostného dňa ďakujeme Tamarke Lengyelovej žiačke 7. B triedy.

Všetkým žiakom prajeme krásne prázdniny plné zážitkov a zamestnancom pokojnú dovolenku.

• NÁVŠTEVA PARTNERSKEJ ŠKOLY V HEĽPE

• Na regionálnej výchove sme počas školského roka pracovali na projekte so žiakmi ZŠ Heľpa. Navzájom sme si posielali pozdravy, projekty či videá. Veľmi nás potešilo, keď nás Heľpania pozvali na záverečnú prezentáciu našej práce do ich školy. A takto deň v Heľpe zhodnotili šiestaci: ,,Na Heľpe sa nám najviac páčilo ako nás privítali štvrtáci. Boli oblečení v ich tradičnom kroji, bolo to veľmi pekné. Odprezentovali nám ich dedinu, v ktorej žijú. Zaspievali sme si spolu ľudové piesne, spoločne sme tancovali a zabávali sa. Potom sme išli do ich EKO triedy, kde pestujú rastliny a učia sa tam, keď je vonku pekné počasie. Neskôr sme boli pozrieť amfiteáter, kde sa konajú rôzne vystúpenia. Ich škola je veľmi pekná. Majú tam lepšiu techniku a vybavenie. Taktiež tam majú kuchynku, kde sme mohli ochutnať špeciality z Heľpy. Bol to zaujímavý deň a dúfame, že ešte pôjdeme pozrieť našich kamarátov.“ Žiakom z Heľpy a ich pani učiteľkám veľmi pekne ďakujeme za vrelé privítanie a úžasný program.

Žiaci 6. A triedy.