• V školskom roku 2019/2020 sme si pripomenuli 50. výročie založenia našej základnej školy.
        • "Mať kapacity na učenie je dar, byť schopný učiť sa je zručnosť, chcieť sa niečo naučiť je voľba." Brian Herbert
        • Stavba našej školy. S výstavbou sa začalo v roku 1966. Škola bola skolaudovaná v septembri 1969.
        • "Škola je vtedy dobrou školou, keď vie nielen informovať, ale aj inšpirovať." časopis Dobrá škola
        • "Deti majú otázky na všetky odpovede." čistá duša

• NOC LITERATÚRY

17. 10. 2021

Pilotný ročník Noci literatúry sa konal 8. 10. 2021 v priestoroch budovy 2. stupňa základnej školy. Jeho cieľom bolo netradičných spôsobom priblížiť žiakom súčasnú literatúru prostredníctvom série čítaní na 8. miestach v rovnakom čase. Čítali pani učiteľky, naši deviataci i rodičia. Každé stanovište bolo niečím výnimočné a v jednom prípade sa o autentickosť diela postarala pani Sepešiová ochutnávkou výborných koláčov, teplého čaju a doma pripraveného malinového sirupu.

• BEH PRE ZDRAVÉ SRDCE

16. 10. 2021

Dňa 12.10. sa na našej škole už tradične konalo podujatie „Beh pre zdravé srdce“, jeho 5. ročník. Vzhľadom na súčasnú situáciu v krajine sme museli toto podujatie pozmeniť. Slávnostné otvorenie sa nekonalo na školskom dvore, ale cez školský rozhlas. Žiaci sa dozvedeli informácie o pánovi profesorovi Jaroslavovi Simanovi a príhovor mala aj pani Fischerová, sestra pána Simana. Behy sa začali 2. vyučovacou hodinou, vždy po jednom ročníku. Aj napriek tomu, že sme nemohli byť všetci na dvore, nálada bola výborná, deti mali veľkú chuť súťažiť a prekonávať samých seba, navzájom sa povzbudzovali. V cieli mali pripravený teplý čaj a ovocie.

• OZNAM

15. 10. 2021

Vážení rodičia.

Oznamujeme vám, že od štvrtka, 14. 10. 2021, sú žiaci šiesteho ročníka na dištančnom vzdelávaní na základe Rozhodnutia RÚVZ v Banskej Bystrici z dňa 15. 10. 2021.

Žiaci sa do školy vrátia v pondelok, 25. 10. 2021. Dôvodom je pozitivita žiaka šiesteho ročníka.

Ďakujeme vám, že vykonávate Ag testy určené na samotestovanie. Na základe uskutočneného Ag testu sa výskyt ochorenia u žiaka potvrdil aj na PCR testovaní a tým sa zabránilo masívnehu infikovaniu žiakov v danom ročníku.

• OZNAM

13. 10. 2021

Vážení rodičia.

Oznamujeme vám, že od pondelka 11. 10. 2021 sú žiaci tretieho ročníka na dištančnom vzdelávaní na základe Rozhodnutia RÚVZ v Banskej Bystrici do 18. 10. 2021. Žiaci sa do školy vrátia v utorok, 19. 10. 2021. Dôvodom je pozitivita žiakov tretieho ročníka.

Ďakujeme vám, že vykonávate Ag testy určené na samotestovanie. Na základe nich sa výskyt ochorenia u žiakov potvrdil, čím sme prechodom na dištančné vzdelávanie predišli ďalšiemu šíreniu vírusu COVID - 19.

• TECHNICKÁ OLYMPIÁDA

11. 10. 2021

Dňa 8.10. 2021 sa uskutočnilo online školské kolo technickej olympiády.

V kategórii A sa zapojilo 10 žiakov a v kategórii B 8 žiakov.

Úspešní riešitelia kategória A:

1. Chromek Adam 9.A (postupuje do OK)
            2. Baran Samuel 9.A (postupuje do OK)
            3. Zúr Michal 9.B

Úspešní riešitelia kategória B:

1. Belko
          • POZVÁNKA PRE ŽIAKOV

7. 10. 2021

Milí žiaci, 8. októbra o 16:00 hod. ste všetci pozvaní na Noc literatúry.

Ako bude prebiehať?

Prejdete rôznymi stanovišťami, spoznáte zaujímavé knihy, ktoré Vám prečítajú Vaši spolužiaci, pani učiteľky i rodičia, a hlavne, odnesiete si fantastický umelecký zážitok.

Kedy?

V piatok, 8. októbra 2021 o 16:00 hod.

• Partneri

• {#1508} 4