• EXKURZIA V BANSKEJ ŠTIAVNICI

• V mesiaci máj mohli žiaci 8. a 9. ročníka zažiť čaro literárno-geograficko-biologickej exkurzie v Banskej Štiavnici. Keď sa povie Banská Štiavnica, nejednému z nás sa vybaví povesť o štiavnických jašteričkách, vďaka ktorým pastier objavil prírodné bohatstvo zlata a striebra v tomto meste. Aj nás do tohto mesta prilákala jeho bohatá, ale  nielen banská história. Prvou zastávkou spoznávania krás mesta bola Kalvária. Nachádza sa na kopci s názvom Scharffenberg vo výške 726 m n. m. Je výrazne viditeľná z každej strany a patrí medzi najkrajšie barokové kalvárie. Po krátkej jazde autobusom sme zastavili na historickom námestí, odkadiaľ sme  kráčali do Botanickej záhrady. Tu sme si pozreli obrovské sekvoje mamutie a cédre libanonské. Naše kroky viedli k tajchu Veľká Vodárenská, ktorý je najstarším tajchom v okolí a voda v ňom je krásne tyrkysová. Neskôr sme sa vybrali uličkami po stopách príbehu lásky Andreja Sládkoviča a Maríny a exkurziu sme ukončili na evanjelickom cintoríne, kde sme si uctili pamiatku Maríny zapálením sviečky a položením venca na mieste jej posledného odpočinku. Z exkurzie si žiaci odniesli nielen hodnotné informácie, ale aj kopec zážitkov na celý život.

PaedDr. Denisa Maťovčíková, PaedDr. Matúš Magera

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ V ŠKOLSKOM KLUBE

• V týždni od 15. 04. – 19.04. 2024 bolo v ŠKD ZEBRA farebne. Pýtate sa, prečo? Pretože sme realizovali zábavnú aktivitu  - FAREBNÝ TÝŽDEŇ. Všetky naše „zebričky“ aj s pani vychovávateľkami a pani učiteľkami si „prevetrali“ šatníky. Každý deň si obliekli aspoň jednu vec farby dňa. Pondelok - modrá- farba života, solidarity, pohody. Utorok – červená -farba silných pozitívnych aj negatívnych emócií, energie života.  Streda - biela – symbolizuje začiatok, posilňuje tvorivosť, dodáva silu, uzdravuje telo. Štvrtok -zelená – farba krajiny, podnecuje kamarátstvo, pozitívne vplýva na vzťahy, mozgovú činnosť. Piatok- žltá – symbolizuje optimizmus, vitalitu a kreativitu . Deťom sa  pestrý týždeň veľmi páčil. Takýmto spôsobom sme si pripomenuli, že svet okolo nás nie je len čierno-biely.

Mgr. Monika Poliaková