• LYŽIARSKY  VÝCVIK...
          • LYŽIARSKY VÝCVIK...

• ... absolvovali naši siedmaci v dňoch 10.2. - 14.2.2020 s nocľahom v Hoteli Borová Sihoť a lyžiarsky sa zdokonaľovali na svahoch v SKI Opalisko v Závažnej Porube. Celý týždeň si aktívne užili spolu s pani učiteľkami - Michaelou Badinkovou - vedúcou LV, Jankou Pohorelcovou, Marianou Rafajovou a vedúcou voľnočasových aktivít Monikou Poliakovou.  Domov odchádzali plní zážitkov aj z karnevalového večera, lyžiarskych pretekov, návštevy Tatralandie ... ĎAKUJEME patrí všetkým žiakom za slušné správanie a p. učiteľkám za výbornú organizáciu LV a zaujímavý program. ...a naučili sa lyžovať všetci siedmaci, niektorí sa ešte zdokonalili, rodičom odporúčame v lyžovaní žiakov pokračovať.

• ĎAKUJEME VŠETKÝM PLESAJÚCIM!

• ĎAKUJEME všetkým členom organizačného tímu 15. reprezentačného plesu školy, sponzorom, ktorí prispeli do tomboly a na hudbu, všetkým účastníkom plesu, ktorí prejavili záujem o kúpu tombolových lístkov, a tým obohatili pokladňu ZR o výťažok vo výške úžasných 800 eur.

• ĎAKUJEME RODIČOM

• Ďakujeme rodičom žiakov 6.A triedy, ktorí v sobotu 15.2. venovali darček našej škole k jej 50. narodeninám v podobe vymaľovania triedy svojich detí - 6.A. Poďakovanie posielame: p. Chmelíkovej s partneromp. Kaniakovi, p. Komorovi, p. Pokošovej, manželom Švecovým, p. Štellerovej a  aj p. triednej učiteľke Martine Tyčiakovej.

• OK - DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY...

• ... sa uskutočnilo 14.2. v CVČ v Brezne. Našu školu reprezentovali 4 žiaci, ktorí si s úlohami poradili nasledovne: v kategórii F  - 6. roč. Badinka Matúš obsadil  7. miesto a Predajniansky Alex 10. miesto, v kategorii D - 8. roč. Melicherčík Ester obsadila 4. miesto a v kategórii C - 9. roč.  Havaš Lukáš obsadil 11. miesto. Všetkým žiakom BLAHOŽELÁME a ĎAKUJEME za reprezentáciu školy. Žiakov na olympiádu pripravovali p. uč. Soňa Skladaná a p. uč. Kristína Puťošová.

• OK - GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Naši žiaci 5. - 9. ročníka 6.2.2020 v CVČ v Brezne riešili úlohy okresného kola Geografickej olympiády. Darilo sa im nasledovne: v kategórii G - 5. roč. - obsadil Lukáš Jandečka 10. miesto, Romana Hadžegová 18. miesto a Radoslav Pacera 23.miesto, v kategórii F - 6. a 7. roč. - obsadila Simona Perichtová 18. miesto a Michal Zúr 21. miesto a v kategórii E - 8. a 9. roč. sa najlepšie darilo Jánovi Sebastiánovi Vilhanovi, ktorý obsadil 5. miesto a Ester Melicherčík obsadila  6. miesto. Žiakom ĎAKUJEME za reprezentáciu školy! Žiakov pripravovala p. uč. Janka Pohorelcová.

• OK - BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

• Naši žiaci na biologickej olympiáde kategórie C v teoreticko - praktickej časti, ktorá sa uskutočnila 10. februára, boli jasnými víťazmi.  Ján Sebastián Vilhan s počtom bodov 75,5 získal 1. miesto a Lukáš Havaš so 68 bodmi 2. miesto. Obaja postupujú do krajského kola. Chlapci ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu, BLAHOŽELÁME a DRŽÍME PALCE v krajskom kole!

• OK - MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY

• 29. januára sa v Centre voľného času uskutočnilo OK - Matematickej olympiády kategórie Z5. V konkurencii 12 riešiteľov si s ťažkými matematickými zadaniami najlepšie poradila Romana HADŽEGOVÁ - obsadila 6. miesto. Za reprezentáciu školy ĎAKUJEME nielen Romane, ale aj Natálii Levíkovej a Sarah Konczovej.

• EXKURZIA PIATAKOV do MÚZEA MÁP

• Žiaci 5.A a 5. B sa 30.1.2020 zúčastnili exkurzie v Múzeu máp v Kynceľovej. Pre žiakov to bol neuveriteľný zážitok. Dozvedeli sa veľmi veľa nových informácií. Spoznali rôzne druhy máp z rôznych časových období. Skúšali si sami vyrobiť mapu na počítači, v piesku vytvárali vlastné vrstevnice, kreslili mapu Valaskej. Za sprostredkovanie exkurzie ĎAKUJEME p. uč. Janke Pohorelcovej. Viac vo fotogalérii.

• ŠK - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Dňa 6.2. sa naša škola zapojila do súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V tomto roku sa koná už 66. ročník tejto postupovej súťaže. Slovami Hviezdoslava „Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá“ sme  otvorili  školské kolo  v  školskej knižnici.  Žiaci predstúpili pred porotu pripravení, predniesli vybrané texty slovenských poetov i prozaikov, ukázali krasu materinského jazyka  a všetkým prítomným sprostredkovali pekný umelecký zážitok. Porota v jednotlivých kategóriách rozhodla o nasledovnom umiestnení recitátorov: II. kategória 5. - 6. ročník - Poézia - 1.miesto – Romana Hadžegová, 2.miesto – Gabriel Pacera, 3.miesto – Martina Komorová, Próza - 1. miesto – Alex Predajniansky, 2.miesto – Filip Bella, 3.miesto – Natália Levíková, III. kategória 7. - 9. ročník - Poézia - 1.miesto – Florián Pacera, 2. miesto – Karolína Molčanová. 3.miesto – Karolína Nováková, Próza - 1. miesto – Jakub Bíreš, 2. miesto – Samuel Baran.  Všetkým žiakom ĎAKUJEME, oceneným BLAHOŽELÁME a postupujúcim z prvých miest prajeme veľa šťastia v okresnom kole. Príspevok napísala: p. uč. Martina Tyčiaková