• PROFIL ŠKOLY

ZAMESTNANCI ŠKOLY

Pedagogickí zamestnanci:

•      25 učiteľov (6 asistentky učiteľa  - asistentky učiteľa pre žiakov so ZZ a pre žiakov zo SZP)
          •      5 vychovávateliek
          •     1 školský špeciálny pedagóg

Nepedagogickí zamestnanci:

•  2 ekonómky / EO a mzdy/
          •  4 upratovačky
          •  1 školník a kurič
          •   7 kuchárok a vedúca ŠJ

Externí spolupracovníci :

• správca výpočtovej a didaktickej techniky
          •  bezpečnostný technik
          • protipožiarny technik
          • dozor v školskom autobuse

Vyučovanie  začína ráno o  7.45  hod.  Dopoludňajšie vyučovanie končí o 13.05 hod.

Časové rozvrhnutie hodín a prestávok je prispôsobené príchodu a odchodu školských autobusov:

1. hodina  7.45  -   8.30

2. hodina  8.40  -   9.25

3. hodina  9.40  -  10.25

4. hodina 10.35 -  11.20

5. hodina 11.30 -  12.15

6. hodina 12.20 -  13.05

Školské autobusy odchádzajú  spred areálu školy obidvomi smermi  o 13.30 hod.

ZAMERANIE ŠKOLY:

Vyučovanie cudzích jazykov  od druhého ročníka.

V šiestom ročníku si žiaci volia vyučovanie voliteľných predmetov v 7. - 9. ročníku, a to:

A možnosť - vyučovanie druhého cudzieho jazyka - nemecký jazyk alebo ruský jazyk,

B možnosť - vyučovanie zábavného čítania a sveta práce v 7. ročníku,

-  cvičenia z chémie a biológie v 8. ročníku,

- cvičenia z matematiky, slovenského jazyka a literatúry v 9. ročníku.

Žiaci šiesteho  ročníka sa učia predmet Regionálna výchova.

Každý ročník žiaci ukončia povinným ročníkovým výstupom, na niektoré z nich pozývame aj rodičov.

Vyučovanie informatiky

Každý žiak získa nielen základy počítačovej zručnosti, ale naučí sa pracovať aj s informáciami (vyhľadať ich, posúdiť, použiť), ktoré využije na vyučovaní ďalších predmetov alebo v povinnom ročníkovom výstupe.

Vo všetkých kmeňových triedach je interaktívna tabuľa, dataprojektor a možnosť pripojenia na internet.

Ďalšie dôležité fakty:

Škola má zriadenú: multimediálnu učebňu, jazykové učebne, učebne pre vyučovanie fyziky, chémie, náboženskej výchovy, technickej výchovy a učebňu v prírode.  K dispozícii je veľkorysý zelený školský areál s pieskoviskom a minipreliezkou.

Od školského roka 2001/2002 vydávame vlastný školský časopis Cŕŕn ako dvojmesačník. Pripravujeme aj jeho elektronickú podobu.

Sme školou pre DETI BUDÚCNOSTI, od školského roka 2014/2015 aj školou JAROSLAVA SIMANA, v ktorej bijú dobré detské srdcia . Každoročne venujeme výťažok z predaja vianočných výrobkov niekomu, kto to potrebuje o čom spoločne rozhodujú žiaci a učitelia.

Pestujeme vlastné tradície školy - Beh pre zdravé srdce, Vianočné tvorivé dielne, vydávame Knihu dobrých skutkov "Srdce pre Jaroslava Simana", pripomíname si meniny našej školy aj obľúbenými jedlami Jaroslava Simana, žiacka školská rada spolu s deviatakmi každoročne organizuje:  Mikuláša, Karneval, Deň detí.